fbpx

Projekt #wspieramtrojmiasto

https://www.sevenshots.pl/projekt-wspieramtrojmiasto/

Pomysł projektu dokumentalnego, który opowiada o tym jak lokalni przedsiębiorcy radzą sobie w obecnych czasach chodził za mną od początku lockdownu. Jest to bliskie mi środowisko, z większością bohaterów łączy mnie dłuższa znajomość i czułem potrzebę przedstawić ich historie i wesprzeć ich w tym specyficznym czasie.

SoSalsa – Solidarity of Salsa to zdecydowanie najbardziej klimatyczna szkoła tańca w północnej Polsce, bo stworzona na terenie historycznej stoczni. Potrafili w krótkim czasie stworzyć dookoła siebie świetną, taneczną społeczność.

Klaudia Kopiec współzałożycielka opowiedziała mi dlaczego ludzie przychodzą do szkoły tańca, z jakimi wyzwaniami muszą się dziś mierzyć i czego nauczyła się podczas lockdownu.

Michał​ i Ania​ chcąc spełniać swoje marzenia zamienili słodką wodę na słoną i dwa lata temu przeprowadzili się do Gdynia​. Stworzyli niesamowite miejsce – ociekające klimatem, z pyszną kawą i chrupiącym pieczywem – Coffee Shop Happy People​.

Już wkrótce dzięki łagodzeniu obostrzeń będą mogli znowu nabrać tempa i przywitać Was w nowym, większym lokalu przy ul. Świętojańskiej.

Moad pochodzi z Jordanii, gdzie jako młody chłopiec zafascynował się barberstwem. Podróżował i pracował w Singapurze, Norwegii, aż w końcu trafił do Gdańska. Tutaj założył rodzinę i swój biznes – salon dla mężczyzn Primo MOS Barber Shop.

Od niedawna salon jest otwarty. Recepcja przyjmuje rezerwacje, a klienci powrócili na fotele. Załoga wprowadziła szczególne warunki sanitarne, dla zwiększonego bezpieczeństwa.

#wspieramtrojmiasto

Jest to także jak narazie ostatni odcinek z tej serii #wspieramtrojmiasto. W związku z luzowaniem obostrzeń wszyscy (również i my) poświęcają się temu by znowu nabrać wiatru w skrzydła i powoli wracać do normalności. Tego życzymy sobie, wszystkim lokalnym biznesom i dziękujemy za poświęcony czas do nagrań odcinków.

Projekt dokumentalny non-profit wyprodukowany przez Seven Shots.
KAMERA: Paweł Sołtysiński, Krzysztof Stopa
MONTAŻ: Krzysztof Stopa

Skontaktuj się

+48 665 020 777

kontakt@sevenshots.pl
Gdańsk

    Strona jest chroniona przez reCaptcha i Google.
    Polityka prywatności i
    Warunki usługi.

    Posted By

    admin